اخبار و اطلاعیه

لازم به ذکر است این جلسه با حضور اکثریت شورا و دکتر محمدی فرد برگزار گردید

بسم الله قاصم الجبارین
شنبه صبح اول وقت وقتی در ورودی پژوشگاه را باز میکردی انگار با تمام روزهای گذشته متفاوت تر بود
چراغ های که مدام روشن و خاموش میشدند
صدای آرام هق هق های که از اتاق ها شنیده میشد
پیراهن های مشکی و تسلیت ها
در و دیوار با ما روضه خوان یتیم شدنمان بودند
روز ها و شب های که بدون تو دارد سپری میشود برما سخت میگذرد

حضور مردم شهرهای مختلف خوزستان در اهواز برای شرکت در مراسم تشییع سردار سلیمانی بی‌نظیر است.

درپی شهادت سردار پرافتخار حاج قاسم سلیمانی، حضرت آیت الله خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا با صدور حکمی سردار سرتیپ پاسدار اسماعیل قاآنی را به فرماندهی نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی منصوب کردند.

متن حکم فرمانده معظم کل قوا به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

پیکر پاک سردار شهید قاسم سلیمانی و دیگر همرزمان شهیدش، روز یکشنبه ۱۵ دیماه در مشهد مقدس و در جوار بارگاه امام رضا(ع) تشییع می‌شود.

پس از آن روز دوشنبه ۱۶ دی ماه پیکر شهدا در تهران تشییع خواهد شد.

سه شنبه ۱۷ دی‌ماه نیز مراسم تشییع و خاکسپاری پیکر شهید سلیمانی در کرمان برگزار می‌شود.

بسم الله الرحمن الرحیم
ملت عزیز ایران!
سردار بزرگ و پرافتخار اسلام آسمانی شد. دیشب ارواح طیبه‌ی شهیدان، روح مطهر قاسم سلیمانی را در آغوش گرفتند. سالها مجاهدت مخلصانه و شجاعانه در میدانهای مبارزه با شیاطین و اشرار عالم، و سالها آرزوی شهادت در راه خدا، سرانجام سلیمانی عزیز را به این مقام والا رسانید و خون پاک او به‌دست شقی‌ترین آحاد بشر بر زمین ریخت.

بدافزار «فنسی بیر» با ایجاد برخی تغییرات و به روزرسانی‌ها دوباره فعال شده و مجموعه ابزاری تازه در قالب بک دور به آن اضافه شده است.

به نقل از زددی نت، بدافزار فنسی بیر که به APT28، Sednit، Sofacy و Strontiumنیز شهرت دارد پیش از این برخی افراد و چهره های مشهور سیاسی را در نقاط مختلف جهان هدف قرار داده و برای سرقت اطلاعات آنها تلاش کرده بود.

نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد کودکانی که ساعت‌ها به تماشای تلویزیون و بازی‌های ویدئویی می‌نشینند، در مدرسه عملکرد ضعیف‌تری دارند.

به نقل از دیلی‌میل، نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد کودکانی که ساعت‌ها به تماشای تلویزیون و بازی‌های ویدئویی می‌نشینند، در مدرسه عملکرد ضعیف‌تری دارند.

محققان انگلیسی مطالعاتی را که بر روی نیم میلیون کودک در سراسر جهان انجام شده است، تحلیل کردند
و نمرات بدتر دانش‌‌آموزان به ساعت‌ها تماشای تلویزیون و بازی‌های ویدئویی مرتبط بود.

عضو تیم تخصصی مرکز درمان ناباروری با اشاره به پیچیدگی سیستم تولیدمثل انسان، گفت: ناباروری را یک‌سال تلاش ناموفق برای بچه‌دار شدن تعریف می‌کنیم و تا دوازده بار تلاش بی‌نتیجه هم می‌تواند طبیعی قلمداد شود.

به نقل از روابط عمومی پژوهشگاه ابن سینا جهاددانشگاهی، عارفی درباره شکست مکرر درمان ناباروری توضیح داد: در آی وی اف یا میکرواینجکشن شکست مکرر یعنی سه بار درمان بی‌نتیجه. ما سه بار تکرار درمان را طبیعی فرض می‌کنیم و اگر پس از سه بار نتیجه حاصل نشد، علل شکست درمان را بررسی می‌کنیم. بنابراین، زوج‌های نابارور نباید بابت تکرار درمان نگران شوند.

وزیر علوم گفت: علوم شناختی علاوه بر اینکه شناخت انسان و ظرفیت‌های انسان را مورد بررسی قرار می‌دهد در حوزه مدیریت آموزشی نیز می‌توان از آن استفاده کرد.

منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه گسترش و ترویج رشته علوم شناختی می‌تواند باعث تحول نظام آموزشی و رشد علمی شود، گفت: علوم شناختی امروزه از اهمیت بسیار بالایی در رشد علمی برخوردار است و جواب به بسیاری از سوالات علمی را به همراه خود دارد چراکه این رشته میان رشته ای با استفاده از علوم مختلف مسیرهای جدیدی را برای ارتقاء و رشد علمی باز کرده است.

رئیس دانشگاه علم و صنعت ایران با بیان اینکه سال آینده 5 مرکز نوآوری راه اندازی می کنیم، گفت: معتقدم باید در مراکز رشد از توان نخبگان علمی استفاده شود تا شرکت‌های دانش بنیان از داخل این مراکز، تحقیقات علمی عقب مانده کشور را به نتیجه برسانند.

جبارعلی ذاکری رئیس دانشگاه علم و صنعت ایران با اشاره به توان بالقوه نخبگان دانشگاهی در پیشرفت علمی کشور گفت: اگر همه دانشگاه ها به طور مستمر از توان نخبگان علمی در مراکز رشد و شرکت های دانش بنیان استفاده کنند در مدت زمان کوتاهی دستاوردهای قابل توجهی به دست خواهد آمد که می تواند سرعت موتورهای اقتصادی کشور را افزایش دهد.

* تا کنون از ظرفیت نخبگان به طور جدی استفاده نشده است

رئیس مرکز توسعه فناوری‌های راهبردی معاونت علمی گفت: در حال حاضر بیش از 300 شرکت دانش‌بنیان ایرانی در زمینه تولیدات محصولات فناوری از جمله نانو داروها فروش بسیار خوبی در کشورهای آسیایی و اروپایی دارند.

اسماعیل قادری‌فر رئیس مرکز توسعه فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در رابطه با تاریخچه فناوری نانو گفت: فناوری نانو در کشور جمهوری اسلامی ایران از منظر پرداختن به تولید علم از اوایل دهه هشتاد با تشکیل کارگروه ویژه‌ای که تحت عنوان ستاد ویژه توسعه فناوری نانو نام گرفته کلید خورده است، این در حالی است که پرداختن به موضوع نانو فناوری در ایران از نظر زمانی با تاخیر ۳۰ تا ۴۰ ساله ن

صفحه‌ها