اخبار و اطلاعیه

نایب رییس اول مجلس شورای اسلامی گفت: ملت ایران مقتدرانه از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی حمایت می کند.

نصرالله پژمان فر نماینده مشهد و عضو فراکسیون ولایی مجلس در نشست علنی امروز پارلمان، گفت: آمریکا غلط می‌کند که سپاه و ارتش را تروریست اعلام کند آمریکا خودش تروریست است و شاهد این امر نیز حضور نظامیان آن در تمام دنیا است که به تمام دنیا ظلم می‌کند.

محمدرضا نجفی در یادداشتی به تحلیل بیانیه «گام دوم انقلاب خطاب به ملت ایران» در سه بخش پرداخت.

به گزارش خبرگزاری فارس از تهران، محمدرضا نجفی در یادداشتی به تحلیل بیانیه «گام دوم انقلاب خطاب به ملت ایران» پرداخت؛ متن این یادداشت به شرح ذیل است:

بخش اول: کندوکاوی در سیاق بیانیه گام دوم انقلاب

امریکا در حال ضعیف‌تر شدن است مسئولان مراقب خدعه اروپایی‌ها باشند

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (دوشنبه) در دیدار هزاران نفر از مردم استان آذربایجان شرقی، ضمن تشکر صمیمانه از حرکت بزرگ و آگاهانه ملت ایران در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال، نظام جمهوری اسلامی را در بهترین موقعیت و جبهه استکبار و در رأس آن امریکا را در ضعیف ترین شرایط دانستند و گفتند: مردم به‌ویژه جوانان و همچنین مسئولان باید با وقت‌شناسی و اقدام بهنگام، از ظرفیت های فراوان

زیردریایی بومی کلاس متوسط فاتح با حضور رئیس جمهور به صورت رسمی به ناوگان جنوب نیروی دریایی ارتش ملحق شد.

به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری فارس، زیردریایی کلاس متوسط فاتح که توسط متخصصان صنعت دفاعی کشورمان ساخته شده است، بعد از ظهر امروز (یکشنبه) با حضور حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور به طور رسمی به ناوگان جنوب نیروی دریایی ارتش در منطقه یکم دریایی امامت نداجا ملحق شد.

بیشتر بخوانید: «فاتح»؛ محافظ جدید آب‌های گرم جنوب/ بیش از ۴ میلیون نفرساعت تلاش به ثمر نشست

مسئول قرارگاه جهادی ستاد اجرایی فرمان امام (ره) از بهره‌برداری و افتتاح ۲۰ طرح جدید جهادی در استان کرمان خبر داد و گفت: این قرارگاه در سال جاری، ۴۰ گروه جهادی را در حوزه اشتغال‌زایی ساماندهی کرده است.

محمد ودود حیدری، مسئول قرارگاه جهادی خدمت‌رسانی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در آئین شکرانه بهره‌برداری از طرحها و پروژه‌های اشتغال‌زایی و ایجاد و مقاوم سازی ۲۷۰ شغل توسط این قرارگاه که در استان کرمان برگذار شد، اظهار کرد: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) با تکیه بر تاکیدات رهبر انقلاب، رویکرد محرومیت زدایی و خدمت‌رسانی به مردم مناطق محروم را دنبال می‌کند و در این راه مجموعه‌هایی از قبیل بن

طبق مصوبه امروز مجلس سازمان و اشخاص مسئول دستگاه‌های موضوع ماده 2 قانون مدیریت حوادث غیرمترقبه از سختی کار برخوردار می‌شوند.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (سه‌شنبه) پارلمان در جریان رسیدگی به لایحه مدیریت و حوادث غیرمترقبه کشور با ماده ۲۵ این لایحه موافقت کردند.

عليرضا مختارپور گفت:هنر بزرگ انقلاب اسلامی به رهبری حضرت امام و پس از آن رهبر معظم انقلاب، تغییر و تحول در انسان‌ها بود که توانست از کسانی که در معرض مبتذل‌ترین تبلیغات رژیم طاغوت پهلوی بودند، شیرزنان و شیرمردانی بیافریند.

علیرضا مختارپور، دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور در آیین افتتاح کتابخانه مرکزی مشهد اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران به رهبری حضرت امام خمینی(قدس‌سره)، انقلابی فرهنگی با پشتوانه غنی معرفتی و تاریخی اسلام و ایران بود؛ از چنین انقلابی بیش از هر چیز، آثار فرهنگی مورد انتظار است.

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح گفت: دیگر برنامه‌ای برای بخشش اضافه خدمت به صورت کلی وجود ندارد و این موضوع مستقیما به فرماندهان محول شده است.

سردار موسی کمالی در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی باشگاه خبرنگاران پویا درباره بخشش اضافه خدمت مشمولان غایب گفت: بر اساس قانون افرادی که مرتکب غیبت، سه و ۶ ماه اضافه خدمت می‌شوند، در زمان اعزام و حین خدمت اگر حسن انجام‌وظیفه، شجاعت و رشادت داشته باشند، فرماندهان می‌توانند تا دو سوم اضافه خدمت این افراد را ببخشند.

روستای حاجی‌آباد در دامنه رشته‌کوه بی‌بی شهربانو در سال ۱۳۵۷ با پیروزی انقلاب جان تازه‌ای گرفت و در ۴۰ سالگی انقلاب بوم گردی این روستای پلکانی کلید خواهد خورد روستایی در دل آثار تاریخی قبله تهران.

وقتی اسم روستای پلکانی و خانه‌هایی که دامن کوه را گرفته و بالا رفته را می‌شنویم حافظه‌مان ما را می‌برد به گیلان، به ماسوله و شاید هم به اورامانات کردستان؛ اما همین‌جا، کنار گوش پایتخت‌نشین‌ها، روستای پلکانی «حاجی‌آباد»، چنان خاموش مانده که کمتر کسی از وجود آن مطلع است.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی ضمن بررسی برنامه ها و صلاحیت «سعید نمکی» وزیر پیشنهادی بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با ۲۲۹ رأی موافق، وی را روانه وزارت بهداشت کردند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، جلسه علنی رای اعتماد و بررسی صلاحیت سعید نمکی وزیر پیشنهادی بهداشت درمان و آموزش پزشکی در مجلس شورای اسلامی از دقایقی قبل و به ریاست علی لاریجانی رئیس مجلس و با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید آغاز شد.

هم اکنون ۲۰۵ نفر از وکلای ملت در صحن علنی حضور دارند که بر این اساس کرسی ۸۵ نماینده مجلس خالی است.

روحانی وارد صحن علنی مجلس شد

رأی مثبت مجلس به یک فوریت طرح اعاده اموال نامشروع مسؤولان

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (یکشنبه) پارلمان، درخواست ۲ فوریت طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

دولت باید قدردان سپاه در ارائه خدمات برای محرومیت‌زدایی باشد

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در رزمایش اقتدار بهداری رزم نیروی زمینی سپاه که مقارن با جشن چهل سالگی انقلاب اسلامی ایران برگزار شد، گفت: ا‌مروز در بازدیدم از نمایشگاه اقتدار، بهداری رزم را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

صفحه‌ها