اخبار و اطلاعیه

متن بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار دست‌اندرکاران کنگره چهار هزار شهید استان یزد که در تاریخ ۲۵ اسفند ۱۳۹۹ برگزار شده بود، صبح امروز در محل برگزاری این همایش منتشر شد.

رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (چهارشنبه) در ارتباط تصویری با شماری از مردم تبریز، قیام تاریخی و فراموش‌نشدنی ۲۹ بهمن ۱۳۵۶ را فقط گوشه ای از افتخارات فراوان مردم این خطه خواندند و با اشاره به استمرار دشمنی سلطه‌گران به علت مخالفت ملت ایران با هنجارهای نظام سلطه افزودند: انقلاب اسلامی دستاوردهای عظیمی داشته است که باید از آنها برای رفع نقاط ضعف و غیر قابل قبول همچون مشکلات معیشتی و فاصله طبقا

رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر امروز (دوشنبه) در دیدار رییس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.

به گزارش خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری فارس، مراسم چهلمین سال شهادت دانشجوی شهید، سید محمد حسین علم الهدی و یارانش در حماسه هویزه و «روز شهدای دانشجو»، امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا بدون حضور خانواده شهدا و مردم در مشهد مقدس، کرمان و هویزه برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس، نشست «شهید سلیمانی، الگوی تراز نخبگان تمدن ساز در مسیر تحقق تمدن نوین اسلامی» در راستای سلسله نشست‌های علمی مشترک همایش بین المللی گام دوم انقلاب مکتب شهید سلیمانی برگزار شد.

مراسم نخستین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی و شهدای مقاومت صبح امروز با حضور رئیس قوه قضائیه، فرمانده کل سپاه، فرمانده نیروی قدس، جمعی از وزرا و معاونین دولت ، میهمانان خارجی و مسئولان لشکری و کشوری در دانشگاه تهران برگزار شد.

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، سردار شهید حاج قاسم سلیمانی وجوه شخصیتی مختلفی داشت و تنها در بعد سیاسی شناخته شده نبود او در حوزه فرهنگ هم فرد مطلعی بود.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خانه ملت، کتابی تحت عنوان «مجلس تراز انقلاب اسلامی در کلام مقام معظم رهبری» با همت دبیرخانه جشنواره شهید مدرس، دفتر اعزام دانشگاه امام جعفر صادق(ع) و مرکز مطالعات و پژوهش‌های بسیج قوه مقننه منتشر شده است.

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، انتشارات پراکنده در سال ۱۳۹۴ با توجه به خلأهایی که در بخش فرهنگ و هنر استان لرستان وجود داشت، تأسیس شد. فعالیت این انتشارات در راستای لشکرنویسی، خاطره‌نویسی، تاریخ شفاهی و ادبیات کودک جنگ آغاز شده است.

مراسم یادبود مرحوم سردار علی اصغر زارعی با سخنرانی سردار جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور و سعید جلیلی، نماینده رهبر معظم انقلاب در شورای عالی امنیت ملی و با حضور مسئولین لشکری و کشوری صبح امروز در سازمان پدافند غیرعامل کشور برگزار شد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم‌،بسیاری از کارشناسان معتقدند، عملکرد دولت آقای روحانی در حوزه اقتصاد، دچار مسائل متعدد و مشکلات اساسی بوده و در پی این مشکلات، عملا یک روح نا امیدی در بین بخشهای زیادی از مردم القا شده و اینکه آیا دولت می‌تواند مشکلات را حل کند یا نه، به موضوعی چالش برانگیز تبدیل شده است.

خبرگزاری فارس؛ سردبیری استان ها|طرح «شهید حاج قاسم سلیمانی» که با همکاری مشترک وزارت بهداشت و سازمان بسیج مستضعفین از دوم آذرماه در سراسر کشور آغاز شده است وارد سومین هفته خود شد. این روزها روحیه جهادی سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی به الگویی برای مقابله با کووید ۱۹ در استان‌های مختلف کشور تبدیل شده است.

صفحه‌ها