معرفی

پژوهشگاه امام سجاد علیه السلام

بدافزار «فنسی بیر» با ایجاد برخی تغییرات و به روزرسانی‌ها دوباره فعال شده و مجموعه ابزاری تازه در قالب بک دور به آن اضافه شده است.

به نقل از زددی نت، بدافزار فنسی بیر که به APT28، Sednit، Sofacy و Strontiumنیز شهرت دارد پیش از این برخی افراد و چهره های مشهور سیاسی را در نقاط مختلف جهان هدف قرار داده و برای سرقت اطلاعات آنها تلاش کرده بود.

نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد کودکانی که ساعت‌ها به تماشای تلویزیون و بازی‌های ویدئویی می‌نشینند، در مدرسه عملکرد ضعیف‌تری دارند.

به نقل از دیلی‌میل، نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد کودکانی که ساعت‌ها به تماشای تلویزیون و بازی‌های ویدئویی می‌نشینند، در مدرسه عملکرد ضعیف‌تری دارند.

محققان انگلیسی مطالعاتی را که بر روی نیم میلیون کودک در سراسر جهان انجام شده است، تحلیل کردند
و نمرات بدتر دانش‌‌آموزان به ساعت‌ها تماشای تلویزیون و بازی‌های ویدئویی مرتبط بود.

عضو تیم تخصصی مرکز درمان ناباروری با اشاره به پیچیدگی سیستم تولیدمثل انسان، گفت: ناباروری را یک‌سال تلاش ناموفق برای بچه‌دار شدن تعریف می‌کنیم و تا دوازده بار تلاش بی‌نتیجه هم می‌تواند طبیعی قلمداد شود.

به نقل از روابط عمومی پژوهشگاه ابن سینا جهاددانشگاهی، عارفی درباره شکست مکرر درمان ناباروری توضیح داد: در آی وی اف یا میکرواینجکشن شکست مکرر یعنی سه بار درمان بی‌نتیجه. ما سه بار تکرار درمان را طبیعی فرض می‌کنیم و اگر پس از سه بار نتیجه حاصل نشد، علل شکست درمان را بررسی می‌کنیم. بنابراین، زوج‌های نابارور نباید بابت تکرار درمان نگران شوند.

وزیر علوم گفت: علوم شناختی علاوه بر اینکه شناخت انسان و ظرفیت‌های انسان را مورد بررسی قرار می‌دهد در حوزه مدیریت آموزشی نیز می‌توان از آن استفاده کرد.

منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه گسترش و ترویج رشته علوم شناختی می‌تواند باعث تحول نظام آموزشی و رشد علمی شود، گفت: علوم شناختی امروزه از اهمیت بسیار بالایی در رشد علمی برخوردار است و جواب به بسیاری از سوالات علمی را به همراه خود دارد چراکه این رشته میان رشته ای با استفاده از علوم مختلف مسیرهای جدیدی را برای ارتقاء و رشد علمی باز کرده است.

رئیس دانشگاه علم و صنعت ایران با بیان اینکه سال آینده 5 مرکز نوآوری راه اندازی می کنیم، گفت: معتقدم باید در مراکز رشد از توان نخبگان علمی استفاده شود تا شرکت‌های دانش بنیان از داخل این مراکز، تحقیقات علمی عقب مانده کشور را به نتیجه برسانند.

جبارعلی ذاکری رئیس دانشگاه علم و صنعت ایران با اشاره به توان بالقوه نخبگان دانشگاهی در پیشرفت علمی کشور گفت: اگر همه دانشگاه ها به طور مستمر از توان نخبگان علمی در مراکز رشد و شرکت های دانش بنیان استفاده کنند در مدت زمان کوتاهی دستاوردهای قابل توجهی به دست خواهد آمد که می تواند سرعت موتورهای اقتصادی کشور را افزایش دهد.

* تا کنون از ظرفیت نخبگان به طور جدی استفاده نشده است

رئیس مرکز توسعه فناوری‌های راهبردی معاونت علمی گفت: در حال حاضر بیش از 300 شرکت دانش‌بنیان ایرانی در زمینه تولیدات محصولات فناوری از جمله نانو داروها فروش بسیار خوبی در کشورهای آسیایی و اروپایی دارند.

اسماعیل قادری‌فر رئیس مرکز توسعه فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در رابطه با تاریخچه فناوری نانو گفت: فناوری نانو در کشور جمهوری اسلامی ایران از منظر پرداختن به تولید علم از اوایل دهه هشتاد با تشکیل کارگروه ویژه‌ای که تحت عنوان ستاد ویژه توسعه فناوری نانو نام گرفته کلید خورده است، این در حالی است که پرداختن به موضوع نانو فناوری در ایران از نظر زمانی با تاخیر ۳۰ تا ۴۰ ساله ن

طبق آخرین آمار، تعداد دامنه‌های اینترنتی فارسی در کشور از ثبت تعداد یک میلیون و ۱۱۳ هزار و ۱۶۳ سایت‌ ایرانی تا پایان شهریورماه سال ۹۸ حکایت دارد.

مطابق اعلام مرکز ثبت پسوندها و دامنه‌های اینترنتی پژوهشگاه دانش‌های بنیادی، آخرین آمار از تعداد پسوندهای ایرانی که در داخل کشور از سوی کاربران به ثبت رسیده، یک میلیون و ۱۱۳ هزار و ۱۶۳ پسوند است.

بر اساس آخرین آمارهای ارائه شده از تعداد دامنه‌های اینترنتی، پسوند دات آی آر (ir.) بیشترین پسوند سایت‌های ایرانی را به خود اختصاص داده است.

پیروز حناچی، شهردار تهران در مراسم آغاز سال تحصیلی جدید در دبیرستان البرز، بر حمایت مدیریت شهری از ایده‌های دانش آموزان در حوزه های پسماند، ترافیک و آلودگی هوا تاکید کرد.

پیروز حناچی صبح امروز در حاشیه مراسم نواختن زنگ آغاز سال تحصیلی جدید در دبیرستان ماندگار البرز، با حضور در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال که آیا توصیه می‌کنید دانش‌آموزان شهردار بودن را به‌عنوان شغل انتخاب کنند، گفت: این موارد چندان ارتباطی به اراده شخصی ندارد و مسیر زندگی است که سرنوشت را تعیین می‌کند؛ اما هر کسی دانش و ادب را پیشه راه خود کند خداوند راه را برایش باز می‌کند.

دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی با صدور بیانیه‌ای به مناسبت آغاز سال تحصیلی بر اهمیت سیاستگذاری و برنامه‌ریزی به منظور زمینه‌سازی برای تربیت نیروی انسانی متخصص و متعهد تاکید کرد.

دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: در سال تحصیلی جدید تلاش و همتی فراگیر برای تحقق بیانیه گام دوم و شتاب به سمت رونق تولید هدف گیری شود.

متن کامل این بیانیه به شرح ذیل است:

معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه تربیت مدرس گفت: برای انجام هر کاری در زمینه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی باید دانشگاه نظر دهد و موضوعات با مشورت و براساس تبیین مراکز علمی وارد مرحله اجرایی شود.

یعقوب فتح الهی معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه تربیت مدرس با بیان اینکه نوآوری و خلاقیت سکوی پیشرفت کشور است، گفت: در حال حاضر اقتصاد موجود در کشور کارآمد نیست و باید مسؤولان نظام برای توسعه و پرچم داری علمی جهان از نوآوری و خلاقیت نخبگان، اساتید و دانشمندان دانشگاه ها و مراکز علمی استفاده کنند.

* رئیس جمهور باید با اتکاء به دانشگاه سخنرانی کند

صفحه‌ها